Bytový dům Brno - Židenice, ul. Letní

Letní 2976/4, 615 00 Brno-Židenice, Česko

Cena Nejvyšší nabídce

11 113 310 Kč

Odhadní cena 11 113 310 Kč
Kauce 500 000 Kč
contact_person_photo

Ing. Petr Procházka

Manažer prodeje

+420 734 243 655

prochazka@oportys.com

Popis příležitosti

Předmětem dvoukolového výběrového řízení je bytový dům č.p. 2976 v ulici Letní, městská část Židenice v Brně, včetně pozemku p.č.732. Dům je netypový s byty a nebytovými prostory.

Budova je podsklepená a pětipodlažní (5.NP tvoří podkroví). V domě se nachází celkem 8 bytových jednotek, garáž v 1.NP a další nebytový prostor v 1.PP.

 

Dispozice:

1.PP: sklepní prostory náležející k bytům

1.NP: vstup do domu; garáž (16 m2); bytová jednotka č. 1 (garsonka, 22,25 m2); bytová jednotka č. 2 (byt 1+1, 38,25 m2)

2.NP: bytová jednotka č. 3 (byt 1+1, 46,61 m2); bytová jednotka č. 4 (byt 1+1, 44,61 m2)

3.NP: bytová jednotka č. 5 (byt 1+1, 46,61 m2); bytová jednotka č. 6 (byt 1+1, 44,61 m2)

4.NP: bytová jednotka č. 7 (byt 1+1, 46,61 m2); bytová jednotka č. 8 (byt 1+1, 44,61 m2)

5.NP: podkroví (88 m2); možnost půdní vestavby typu 3+kk nebo dva stejné byty typu 1+1

Základy jsou původní betonové s původními izolacemi. Svislé nosné konstrukce jsou masivní zděné z pálených plných cihel. Stropy jsou s rovnými podhledy. Krytina střechy na krovu směrem do ulice je z pálených tašek a pultová střecha do dvora je kryta plechovou krytinou. Vnitřní omítky jsou štukové hladké. Vnější omítky jsou břízolitové a hladké. Vnitřní obklady v sanitárních místnostech a kuchyních jsou keramické. Dveře jsou rámové náplňové. Okna jsou původní dřevěná, v některých bytech plastová s izolačními dvojskly, v 1.PP jsou i původní okna kovová a dřevěná. Podlahy obytných místností jsou z parket, v malé míře i palubová podlaha, PVC a keramické dlažby. V každém bytě je standardní hygienické vybavení.

Bytový dům je vytápěn ústředním topením s kotlem na plyn, v některých bytech je samostatný kotel, elektroinstalace je světelná a třífázová s jističi, proveden rozvod. Na domě je nainstalován bleskosvod. Kanalizace je svedena do veřejné sítě. Bytový dům je napojen na rozvod zemního plynu.

Kuchyně jsou vybaveny plynovými sporáky. Sanitární vybavení bytových jednotek tvoří vany, umyvadla a toalety.

Brno – Židenice jsou lokalitou hojně vyhledávanou pro bydlení. Městskou částí prochází železniční trať ve směru Brno-Svitavy a nachází se zde i železniční zastávka. Díky svojí malé vzdálenosti od středu města má městská část velice hustou silniční síť, která ji umožňuje dobré dopravní spojení s okolními městskými částmi. V bezprostředním okolí domu jsou zastávky tramvaje a trolejbusu, obchody, mateřská škola a další občanská vybavenost.  Okolní zástavba je tvořena především rodinnými domy.

Možnosti využití:

  1. Bydlení – čistě nájemní nemovitost
  2. Bydlení a komerční využití (podíl hrubé podlažní plochy pro bydlení více než 60 %; komerční využití: obchody, provozovny veřejného stravování, nerušící provozovny služeb)
  3. Domy s pečovatelskou službou
  4. Monofunkční objekty: kulturní, sociální, zdravotnické, školské, mládežnické a sportovní účely

 

Brno je počtem obyvatel i rozlohou druhé největší město v České republice. Je sídlem Jihomoravského kraje. Brno lze považovat za mezinárodní křižovatku dálnic.

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.