Služby Oportys

Poskytujeme našim klientům široké spektrum odborných služeb, které pokrývá celý realitní segment. V rámci všech uvedených služeb jsme provedli desítky transakcí, při kterých jsme získali cenné zkušenosti a poznatky, které dále zúročujeme ve prospěch našich klientů za účelem maximalizace jejich užitku a zisku.

header_image
header_image
Zpeněžování majetku
 • Již od roku 2010 přinášíme našim klientům prověřené investiční příležitosti a profesionální způsoby zpeněžování majetku napříč regiony Česká republika, Slovensko a Rakousko. Díky vlastnímu dražebnímu a aukčnímu portálu Oportys realizujeme kromě tradičních způsobů zpeněžení, jako jsou dražby, výběrová řízení a řízené přímé prodeje s předkládáním cenových nabídek, i elektronické dražby a elektronické aukce.
Dražby
 • Jsme jednou z největších dražebních společností v České republice a na Slovensku. Pro naše klienty a obchodní partnery zajišťujeme všechny zákonem požadované kroky nezbytné pro realizaci dražby. Nemovitý i movitý majetek dražíme na základě zákona č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách v České republice a zákona č. 527/2002 Z. z., o dobrovolných dražbách na Slovensku.
Elektronické dražby
 • Abychom mohli poskytovat ty nejkvalitnější služby na poli elektronických dražeb, vyvinuli jsme v souvislosti s nejnovějšími trendy vlastní elektronický dražební a aukční portál Oportys. Provádíme elektronické dražby na základě zákona č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách a vyhlášky č. 18/2014 Sb., o stanovení podmínek postupu při elektronické dražbě. Jedná se o přechod vlastnického práva a nabývacím titulem je potvrzení o nabytí vlastnictví.
Elektronické aukce
 • Na základě zadání, které vždy předem domluvíme s klientem nebo obchodním partnerem, provádíme elektronické aukce nemovitého i movitého majetku na vlastním aukčním portále dle aukčních podmínek Oportys. Jedná se o převod vlastnického práva a nabývacím titulem je kupní smlouva.
Výběrová řízení
 • Organizujeme veřejná i neveřejná výběrová řízení. Mohou mít zjednodušenou podobu, která má blízko přímému prodeji, nebo složitější formu sestavenou na základě vlastních obchodních podmínek Oportys. Výběrová řízení mohou být jednokolová i vícekolová. Jsou zakončená předložením cenových nabídek, resp. osobní licitací.
Řízený přímý prodej
 • Oproti tradičním přímým prodejům, které zprostředkovávají běžné realitní kanceláře, zajišťujeme pro naše klienty řízený přímý prodej s předkládáním cenových nabídek. Díky nim a aktivnímu oslovení potenciálních zájemců získá klient ze zpeněžení majetku nejvyšší možný výnos. Celý proces má jasně stanovená pravidla, se kterými je klient obeznámen předem.
Poradenství
 • Kromě realitního trhu máme dlouholeté zkušenosti také z příbuzných odvětví jako jsou insolvence, právní a finanční služby, development, energetika, výroba různého druhu a e-commerce. Díky těmto mezioborovým znalostem dokážeme každou příležitost analyzovat na nejvyšší možné úrovni. Ke každému případu přistupujeme individuálně. Pomáháme realizovat jak investice s vysokým výnosovým potenciálem, tak investice s dlouhodobým stabilním výnosem. Klientovi vždy detailně vysvětlíme veškeré možnosti s ohledem na míru rizika i očekávaný výnos. Následně doporučíme tu nejvhodnější investiční příležitost.
Investiční činnost
 • Majitelé Oportys a.s. sami investují zejména do komerčních výnosových nemovitostí, developerských projektů a živých korporací.
Marketing
 • K projektům zpeněžení nabízíme také kompletní marketingové služby. Připravujeme a následně také sami realizujeme online i offline inzerci, k velkým projektům zajišťujeme kompletní komunikační strategii. Pro online kampaně i tištěnou reklamu vytváříme vlastní texty a grafiku.
Správa majetku
 • Poskytujeme komplexní technické i administrativně-právní služby spojené se správou nemovitostí. Staráme se o akvizici nových nájemníků i o komunikaci s těmi stávajícími. Provádíme technickou údržbu nemovitostí (úpravy, opravy a zhodnocení). Zajišťujeme technické revize, tendrujeme dodávky energií a pravidelně o změnách a novinkách informujeme majitele nemovitostí.
Pronájmy
 • Vedle zpeněžování majetku se zabýváme i pronájmem rezidenčních a komerčních nemovitostí. Zprostředkováváme pronájem kanceláří, obchodních prostor, logistických parků, průmyslových a skladových hal, ale také bytů, rodinných domů a mnoha dalšího.
Další služby
 • Kromě samotného zpeněžení majetku poskytujeme další služby, které s tímto oborem často úzce souvisí. Postaráme se tak například i o development, kompletní due dilligence, financování, právní služby, daňové služby, výrobu reklamy, zajištění odborných tržních ocenění, znaleckých posudků a průkazů energetické náročnosti budov.
Jazyková vybavenost
 • Našim klientům poskytujeme poradenství a vyřizování jejich záležitostí v českém, slovenském, anglickém, německém a francouzském jazyce.

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.