Vinný sklep s unikátní sbírkou archivních vín Starý Poddvorov

Starý Poddvorov, Česko

Cena Nejvyšší nabídce

12 990 000 Kč

contact_person_photo

Jana Nováčková

Projektový manažer

+420 605 060 000

novackova@oportys.com

Popis příležitosti

Předmětem řízeného přímého prodeje je vinný sklep (téměř 150m2) s ojedinělou sbírkou přes 20.000 lahví archivních vín ve výborné kondici, objekt nad sklepem a dva pozemky (stavební 304m2 a ostatní 421m2). Součástí objektu je také velká společenská místnost pro 30 lidí, posezení u krbu, kuchyň a sociální zázemí, pomocná místnost, dva dvoulůžkové pokoje v patře (35m2) a vlastní sklep s 16ti místy k sezení pro pořádání společenských akcí.

 

Vína ve sbírce jsou mnoha odrůd z nejrůznějších moravských vinařských lokalit, jedná se o vzácnou příležitost získat takto obsáhlý a pestrý archív. Součástí jsou láhve od roku 1964 do roku 2015, pocházející převážně z archivu vín Družstevních vinných sklepů Hodonín.

V posledních letech proběhlo u starších ročníků vín přezátkování, které přispělo k zachování jejich vynikající kvality.

 

Celý objekt je ve výborném technickém stavu a nevyžaduje žádné investice.

 

Vinný sklep je situován v oblasti prestižních vinařských obcí, jako jsou Čejkovice, Velké Bílovice nebo Kobylí a patří do Mutěnické vinařské oblasti.

 

Slovácko je jednou ze čtyř podoblastí vinařské oblasti Morava a má velmi různorodé přírodní podmínky. Tento fakt ovlivňuje bohatou odrůdovou skladbu.

Jedno z hlavních vinařských center oblasti – Mutěnice, zároveň patří k největším a nejvýznamnějším vinařským obcím na Moravě. Příznivé podmínky této kopcovité oblasti umožňují pěstování celé řady odrůd. Zejména to jsou  Müller-Thurgau, Veltínské zelené, Ryzlink vlašský a rýnský, Neuburské, Frankovka a Modrý Portugal.

Zprostředkovatel
Oportys a.s.
Dvořákova 44/14, 602 00 Brno, Czech Republic
IČO : 29213177

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.