SPARKASSE, Karlovy Vary

Divadelní nám. 243, 360 01 Karlovy Vary, Česko

Cena Nejvyšší nabídce

150 000 000 Kč

Odhadní cena 174 676 810 Kč
Kauce 5 000 000 Kč
contact_person_photo

Mgr. Václav Salač, LL.M.

Generální ředitel a předseda představenstva

+420 605 060 000

salac@oportys.com

Popis příležitosti

Předmětem řízeného přímého prodeje je stavební pozemek p.č. 198 o výměře 921 m2, jehož součástí je secesní budova karlovarské spořitelny "SPARKASSE" č.p. 243/1 v historickém centru města Karlovy Vary. Objekt byl postaven v letech 1904 - 1906 ve stylu Art Nouveau. Dne 3.5.1958 byla budova zapsána do Ústředního seznamu kulturních památek České republiky. Stavba vyhrála v soutěži Stavby roku Karlovarského kraje 2021 a získala i cenu primátorky města Karlovy Vary. 

Jedná se o patrovou nárožní budovu s 5 nadzemními a 1 podzemním podlažím. Zastavěná plocha budovy je 753 m2, celková užitná plocha je 3.267 m2

V 1. - 4. NP se nachází reprezentativní retailové prostory o celkové výměře 2.673 m2. V podkrovním patře je ubytovací část o výměře 272 m2. Skladové prostory v 1. PP mají celkovou výměru 322 m2

V objektu jsou provedeny vnitřní instalace vody, kanalizace, plynu a elektroinstalace. Vytápění je řešeno teplovodní soustavou ústředního topení. 

Za objektem se nachází dvůr, který je přístupný z budovy. Zde se nachází samostatné terasy vzájemně propojené jednoramennými schodišti. V úrovni dvora je opěrná zeď ze žulových kvádrů, která je na několika místech prolomena vstupními otvory do skladovacích sklípků vytvořených ve svahu. 

V lednu 2020 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce budovy. Byla provedena rekonstrukce technické infrastruktury, společných prostor včetně hlavního schodiště, byla vyměněna část střešní krytiny, zrestaurovány podlahy a vybudována vestavba užitného podkroví (kanceláří). Na každém patře byla zřízena nová sociální zařízení. Byly instalovány dva osobní výtahy a jeden bezbariérový nákladní výtah. Také byla instalována vzduchotechnika, zdravotechnika, požární zabezpečení, vytápění, CCTV, zabezpečovací systémy, MaR, přístupové systémy a byl dostavěn objekt zadního traktu. Suterén budovy byl odizolován izolací proti zemní vlhkosti (injektáž). Celá rekonstrukce probíhala pod dohledem památkového úřadu a byly použity kvalitní materiály.

Nemovitost se nachází v historické části krajského města Karlovy Vary v těsné blízkosti Vřídelní kolonády, termálního pramene Vřídlo a Divadelního náměstí. Karlovy Vary jsou velmi populárním lázeňským městem. Roční návštěvnost se pohybuje okolo 1,2 mil. návštěvníků i díky pořádání populárního Mezinárodního filmového festivalu. Město leží 130 km západně od Prahy a 60 km od hranic s Německem. 

Prodej nemovitosti je realizován formou asset deal

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.