Residenční pozemek k výstavbě bytových domů, Nitra

Nábrežie mládeže 570, 949 01 Nitra-Chrenová, Slovensko

Cena Nejvyšší nabídce

1 800 000 EUR

contact_person_photo

Mgr. Václav Salač, LL.M.

Generální ředitel a předseda představenstva

+420 605 060 000

salac@oportys.com

Popis příležitosti

Předmětem přímého řízeného prodeje je pozemek p.č. 1218/1, k.ú. Chrenová, obec Nitra určený pro residenční výstavbu. Jedná se o zajímavou investiční příležitost na jihozápadě Slovenska.

Celková výměra pozemku činí 9.896 m2. Pozemek je rovinatý, napojený na veškeré inženýrské sítě. Všechny původní stavby byly odstraněny. Nyní se na pozemku nachází betonové základy, plochy parkoviště a travnaté plochy s náletovými dřevinami. 

Pozemek se nachází na nábřeží řeky Nitry v blízkosti centra města, které je vzdáleno cca 10 minut chůzí. V jeho okolí se nachází univerzitní kampus a obytná zástavba se zelení.

Dle územního plánu pro město Nitra je pozemek zařazen jako plocha občanské vybavenosti a bydlení, kdy přípustné využití pozemků je pro stavbu nebo skupinu staveb, jejíž funkční využití je převážně pro sociální infrastrukturu (min. 60 % podlahové plochy). Povolená je výstavba bytových domů s 2, 4 a 6 nadzemními podlažími s možností vybudování podzemních garáží.

Při výstavbě budovy s 6 nadzemními podlažími je koeficient zastavitelnosti až do 0,8. Taková budova je zamýšlena s 40 % využitím jako bydlení a 60 % využitím jako občanská vybavenost. Projekt s přesným počtem bytů bude třeba konzultovat s městem (v poslední verzi projektu bylo zakresleno 353 bytů, prostory občanské vybavenosti a podzemní garáž s 411 parkovacími místy).

Nitra je krajským městem Nitranského kraje, který se rozkládá na jihozápadě Slovenska. Město leží na stejnojmenné řece a se svými asi 80.000 obyvateli je 5. největším městem na Slovensku.

Město Nitra překypuje bohatou historií a v současné době je kulturním, občanským a ekonomickým centrem Nitranského kraje. Ve městě se nachází několik univerzit, obchodních center, sportovních areálů a kulturních památek, disponuje tedy kompletní občanskou vybaveností. Dopravní obslužnost města je zajištěna rychlostní komunikací (přímé spojení s Bratislavou) a železniční dopravou, ve městě je dále provozována hromadná městská doprava.

Zprostředkovatel
Oportys a.s.
Dvořákova 44/14, 602 00 Brno, Czech Republic
IČO : 29213177

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.