Pila Zlínský kraj - prodej společnosti

Zlín, Česko

Cena Nejvyšší nabídce

12 500 000 Kč

contact_person_photo

Ing. Petr Procházka

Manažer prodeje

+420 734 243 655

prochazka@oportys.com

Popis příležitosti

Předmětem řízeného přímého prodeje je 100 % podílu společnosti vlastnící a provozující pilu na zpracování řezivového a palivového dříví ve Zlínském kraji.

Součástí prodeje je i malý areál. Většina areálu se nachází na pozemcích patřících Pozemkovému fondu, roční nájemné činí cca 30 tis. Kč.

Společnost s jedním společníkem byla založena za účelem provozování pily a výroby palivového dříví. Jendá se o pila s dlouholetou tradicí výroby řeziva a palivového dříví s vlastními zaměstnanci a silnými obchodními kontakty. Nedávno bylo pořízeno nové vybavení, movitý i nemovitý majetek. Společnost se neustále modernizuje a rozvíjí, mj. byl implementován nový způsob účtování a finanční kontroly společnosti, zlepšila se propagace a reklama a připravuje se nový objednávkový online systém.

Výroba stavebního řeziva:

Vybavení: jedna kmenová pila se směnovým výkonem cca 6m3 kulatiny, sámovací a rozmítací pila, manipulátor Komatsu, vysokozdvižné vozíky. Kulatina je nakupována různými dodavateli – majitelé lesů, lesní správy, těžební společnosti. Dlouhodobí odběratelé jsou stavební, výrobní a obchodní firmy, řemeslníci, tesaři a fyzické osoby. Zpracování probíhá v hale, která je majetkem společnosti (pozemek Pozemkového fondu – 752 m2 a další pozemky k hospodaření – cca 1.000 m2).

Sortiment stavebního řeziva: hranoly do délky 12 m, fošny do délky 5 m, desky délky 3 a 4 m, střešní laty 4/6 a 3/5 cm, délka 4 a 5 m. Služby pily zahrnují i pořez vlastní kulatiny, impregnaci a hranění, a také možnost rozvozu zboží.

Výroba paliva:

Pila vyrábí celý sortiment palivového dřeva z tvrdých listnatých dřevin počínaje neštípanými i štípanými metry a štípaná polínka o délkách 50, 33 a 25 cm. Paliva se vyrábí i z měkkého dřeva vhodného do zplyňovacích kotlů, pro zatápění, opékání, grilování či pečení ve žhavých uhlících. Štípání je zajištěno buď ručními štípači nebo automatickou štípací linkou zn. Hakki Pilke. Dále je možno dodávat i sypané palivové dřevo v celém sortimentu. Dodavatelé kulatiny na palivo jsou majitelé lesů, lesní správy, těžební společnosti. Provoz není závislý na jendom dodavateli. Odběrateli palivového dříví jsou hlavně domácnosti. K výrobě paliva slouží dřevěný přístřešek a oblouková hala (pozemky o cca 2.000 m2 patří Pozemkovému fondu, další pozemky o výměrách 1–2 ha jsou ve vlastnictví soukromé osoby – možnost odkoupení).

Doprava:

Veškeré objednané řezivo a palivo se rozváží rozvozovými vozy: Iveco nosič kontejnerů o objemu 6 m3, Mercedes Ateco s hydraulickou rukou o ložné ploše 12 palet.

Produkce:

Produkce palivového dříví cca 2.500 PRM / rok (rok 2019 cca 3.500 m3).

Produkce stavebního řeziva cca 800 m3 / rok.

 

Pila obnovuje prodej dřevěných briket a pelet. Dalším cílem je disponovat celým sortimentem paliv na bázi dřeva a také doplňkovým sortimentem řeziva.

Zprostředkovatel
Oportys a.s.
Dvořákova 44/14, 602 00 Brno, Czech Republic
IČO : 29213177

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.