Pila - prodej společnosti

Cena Nejvyšší nabídce

18 000 000 Kč

Kauce 1 000 000 Kč
contact_person_photo

Mgr. Václav Salač, LL.M.

Generální ředitel a předseda představenstva

+420 605 060 000

salac@oportys.com

Popis příležitosti

Předmětem přímého řízeného prodeje je společnost vlastnící a provozující pilu na zpracování řezivového a palivového dříví ve Zlínském kraji.

Součástí prodeje je i malý areál. Většina areálu se nachází na pozemcích patřících Pozemkovému fondu, roční nájemné činí cca 30.tis.

Společnost s ručením omezeným a jedním společníkem byla založena za účelem provozování pily a výroby palivového dříví. Pilu s dlouhou tradicí výroby řeziva a palivového dříví společnost převzala na přelomu let 2018/2019 se všemi zaměstnanci a s veškerými kontakty a doménami. Následně bylo nakoupeno nové vybavení, movitý i nemovitý majetek. V současnosti společnost prochází reorganizací a optimalizací procesů vedoucích k dalšímu rozvoji, např. nový způsob účtování a kontroly společnosti, propagace a reklama, příprava objednávkového systému přes internet atd.

Výroba stavebního řeziva:

Vybavení: jedna kmenová pila se směnovým výkonem cca 6m3 kulatiny, sámovací a rozmítací pila, manipulátor Komatsu, vysokozdvižné vozíky. Kulatina je nakupována různými dodavateli – majitelé lesů, lesní správy, těžební společnosti. Odběratelé jsou stavební, výrobní a obchodní firmy, řemeslníci, tesaři a fyzické osoby. Zpracování probíhá v hale, která je majetkem společnosti (pozemek Pozemkového fondu – 752 m2 a další pozemky k hospodaření – cca 1.000 m2). Sortiment stavebního řeziva: hranoly do délky 12 m, fošny do délky 5 m, desky délky 3 a 4 m, střešní laty 4/6 a 3/5 cm, délka 4 a 5 m. Služby pily zahrnují i pořez vlastní kulatiny, impregnaci a hranění a také možnost rozvozu zboží.

Výroba paliva:

Pila vyrábí celý sortiment palivového dřeva z tvrdých listnatých dřevin počínaje neštípanými i štípanými metry a štípaná polínka o délkách 50, 33 a 25 cm. Paliva se vyrábí i z měkkého dřeva vhodného do zplyňovacích kotlů, pro zatápění, opékání, grilování či pečení ve žhavých uhlících. Štípání je zajištěno buď ručními štípači nebo automatickou štípací linkou zn. Hakki Pilke. Dále je možno dodávat i sypané palivové dřevo v celém sortimentu. Dodavatelé kulatiny na palivo jsou majitelé lesů, lesní správy, těžební společnosti. Odběrateli palivového dříví jsou hlavně domácnosti. K výrobě paliva slouží dřevěný přístřešek a oblouková hala (pozemky o cca 2.000 m2 patří Pozemkovému fondu, další pozemky o výměrách 1–2 ha jsou ve vlastnictví soukromé osoby – možnost odkoupení).

Pila obnovuje prodej dřevěných briket a pelet a dalším cílem je disponovat celým sortimentem paliv na bázi dřeva a také doplňkovým sortimentem řeziva.

Zprostředkovatel
Oportys a.s.
Dvořákova 44/14, 602 00 Brno, Czech Republic
IČO : 29213177

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.