Multifunkční objekt Komárno, Slovensko

Komárno, Slovensko

Cena k jednání

contact_person_photo

Mgr. Václav Salač, LL.M.

Generální ředitel a předseda představenstva

+420 605 060 000

salac@oportys.com

Popis příležitosti

Předmětem řízeného přímého prodeje je reprezentativní administrativní komplex v centru města Komárno na jihu Slovenska v kraji Nitra, což je velmi vyhledávaná lokalita v těsné blízkosti maďarské hranice.

Jedná se o samostatně stojící nepodsklepenou administrativní budovu s pěti nadzemními podlažími v původní stavbě z roku 2006 a třemi nadzemními podlažími v přístavbě z roku 2007. 

V 1.NP se nachází recepce, banka a tři samostatné obchodní prostory přístupné z ulice, sklad, výtah a schodiště. V dalších nadzemních podlažích jsou kanceláře. V objektu se nachází jedno hlavní železobetonové dvojramenné schodiště. V hlavním vestiulu je k dispozici osobní výtah. Okna v nemovitosti jsou hliníková s izolačními dvojskly. 

Celková zastavěná plocha je 1830,9 m2. Zastavěná plocha jednotlivých pater:

  • 1.NP: 459 m2
  • 2.NP: 454 m2
  • 3.NP: 454 m2
  • 4.NP: 303 m2
  • 5.NP: 161 m2

Zdrojem tepla je vlastní plynový kotel. V objektu je osazena klimatizace a kamerový systém (recepce, parkoviště).

Je zde 17 stabilních nájemců a celková 90% obsazenost areálu.
Roční výnosy tvoří 120.000,- EUR bez DPH.

Roční daň z nemovitosti činí 1.434,28 EUR.  

Mezi příslušenství patří přípojka vodovodu, vodoměrná šachta, přípojka kanalizace, kanalizační šachta, přípojka plynu, elektrická přípojka, zpevněné plochy z betonové zámkové dlažby o výměře 300 m2.

Dle územního plánu se nemovitost nachází v polyfunkčním území bydlení a občanské vybavenosti. |Index zastavěných ploch je 40. Maximální počet nadzemních podlaží je 8. Koeficient zeleně min 35 %. Mezi přípustné využití se řadí zejména bytové jednotky, zařízení pro občanskou vybavensot, administrativu, služby, kulturu, společné garáže a parkovací místa.  

Komárno je město na jihu Slovenska na soutoku řek Dunaje a Váhu. Menší část, založená na bývalém předměstí Újszőny, leží v Maďarsku pod názvem Komárom. Komárno a Komárom jsou propojeny Alžbětiným mostem, který byl dříve hraničním přechodem mezi Slovenskem a Maďarskem až do zrušení hraničních kontrol díky pravidlům schengenského prostoru. Jedná se o největší říční přístav na Slovensku s výborným železničním napojením do Maďarska a skvělou dostupností na letiště v Bratislavě. Ve městě je vynikající infrastruktura a občanská vybavenost.

V kraji jsou nejvíce rozvinuta tři odvětví - papírenský, chemický a strojírenský průmysl. Šaľa je centrem chemické produkce, Komárno loďařství, Tlmače strojírenství. Vznik joint-ventures a dceřiných společností zahraničních podniků značně posílil pozici města. Nejvýznamnějšími podniky v této oblasti jsou Volkswagen a Siemens. V kraji se díky výborné infrastruktuře a kvalifikované pracovní síle nachází jedny z nejlepších průmyslových parků na Slovensku (např. Průmyslový park Nitra-sever nebo Prologis Park Nitra). Z kraje je bezproblémový přístup do hlavního města i sousedních států, jakými jsou Rakousko, Německo, Česká republika, Polsko a Maďarsko. Jedná se o nejteplejší region Slovenska.

Zprostředkovatel
Oportys a.s.
Dvořákova 44/14, 602 00 Brno, Czech Republic
IČO : 29213177

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.