Malebný ranč v CHKO České středohoří, pozemky 239 126 m2

Luční Chvojno, 400 02 Velké Chvojno-Ústí nad Labem 2, Česko

Cena k jednání

contact_person_photo

Ing. Petr Procházka

Manažer prodeje

+420 734 243 655

prochazka@oportys.com

Popis příležitosti

Předmětem prodeje je zemědělský objekt, který se skládá z areálu ranče a rozsáhlých pozemků. Součástí areálu ranče je obytná část, stáje, jízdárna, sklad a zázemí s garáží a dílnou.

Obytná část je dvoupodlažní, v přízemí se nachází byt o dispozici 2+1, společenská místnost, chodba, WC, pokoj, sušárna a sprcha. Podkroví je tvořeno bytem 3+kk s terasou a venkovním schodištěm, dále ubytování s 5 pokoji se zázemím. V bytech jsou plovoucí podlahy a ústřední topení, ubytování je vytápěno elektrickými přímotopy. Užitná plocha obytné části je 419 m2.

Hlavní objekt stáje se zázemím pro provoz je o výměře 638 m2. Jedná se o halu se stájí pro koně, sedlárnu, sedlovnu a mycí box. Obvodové zdivo je cihelné, podlahy jsou převážně dřevěné, v části betonové nebo s dlažbou. Ve stájích je 22 boxů, které jsou odmontovatelné, nejsou nedílnou součástí stavby, a tedy nejsou předmětem dražby. Vodovod je z řadu, elektrorozvody 380/220 V. Topení ve stáji není.

Technické zázemí objektu je tvořeno garáží s dílnou (109,56 m2) a skladem (75 m2), přičemž sklad propojuje stáje a jízdárnu. Stavby jsou zděné nepodsklepené, omítky vápenné, okna jsou plastová zdvojená a podlahy betonové. Dále areál disponuje jízdárnou o ploše 605 m2. Ve zmíněných stavbách jsou elektrorozvody, vodovod a kanalizace chybí.

Součástí komplexu jsou rozsáhlé pozemkové parcely s celkovou plochou 239 009 m2 a umělá vodní nádrž o výměře 3 744 m2. Dle územního plánu se jedná o plochy nacházející se v Chráněné krajinné oblasti využitelné pro zemědělskou a lesnickou výrobu, lesní hospodářství a zpracování dřevní hmoty. V části pozemků jsou podmíněně přípustné stavby související s rekreačně sportovními aktivitami a výcvikem koní. U zbytku ploch se předpokládá zemědělské využití a možnost staveb a jiných opatření pro zemědělství lze povolit jen v rozsahu odpovídajícím nezbytnému zajištění hospodaření na souvisejících pozemcích.

Ranč se nachází v klidné lokalitě CHKO České středohoří s výbornou dostupností do krajského města Ústí nad Labem (cca 8 km) nebo Německa (hranice cca 10 km). Poblíž je také dálnice D8 (cca 4 km).

Zprostředkovatel
Oportys a.s.
Dvořákova 44/14, 602 00 Brno, Czech Republic
IČO : 29213177

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.