Komerční areál Bruntál, 9,5 mil. Kč roční výnos

Krnovská 1020/16, 792 01 Bruntál, Česko

Cena Nejvyšší nabídce

150 000 000 Kč

contact_person_photo

Ing. Petr Procházka

Manažer prodeje

+420 734 243 655

prochazka@oportys.com

Popis příležitosti

Předmětem přímého prodeje s předkládáním cenových nabídek je komerční areál v Bruntálu, který je umístěn na ulici Krnovská ve vzdálenosti necelých 30 minut jízdy autem od hranic s Polskem a přibližně stejné vzdálenosti 1 hodiny jízdy od Ostravy, Olomouce a Šumperku.

Pozemky o celkové výměře 22 455 m2 jsou převážně zpevněny asfaltovým povrchem. Objekty nacházející se v areálu jsou po kompletní rekonstrukci a ve velmi dobrém stavebně technickém stavu. Všechny objekty vyjma hotelu a restaurace jsou pronajaty dlouhodobým nájemcům. Většina nájemních smluv je uzavřena na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 3 / 6 měsíců. Roční čistý výnos bez DPH činí 11 mil. Kč.

Na pozemku se nachází 6 objektů, hotel s restaurací, dvě čerpací stanice PHM, myčka a parkovací stání pro nákladní auta, autobusy i osobní vozidla.

Podrobnější popis objektů:

 • budova pro obchod (prodejna elektrospotřebičů, prodejna a velkosklad pro vodu, topení, plyn, po rekonstrukci, užitná plocha: 986 m2)
 • budova pro obchod se 2 NP (prodejna nábytku, prodejna domácích potřeb, užitná plocha: 1 843 m2)
 • budova výroby a skladu rozdělena na 3 sekce tvořící funkční celek (autodílna, sklad tryskacího materiálu, užitná plocha: 861 m2)
 • prodejna potravin (novostavba samostatně stojící prodejny, včetně skladů, sociálního zázemí, kanceláře a šatny, užitná plocha: 786 m2)
 • budova hotel a restaurace (s kompletním zázemím, včetně kanceláří a zasedacích místností, užitná plocha: 1 909 m2)
 • budova STK (užíváno pro účely technické kontroly a měření emisí motorových vozidel, užitná plocha: 483 m2)
 • sklad obalů (užitná plocha: 156 m2)
 • budova autoservisu (užíváno k opravě a údržbě automobilů, administrativní i servisní část, užitná plocha: 1 014 m2)
 • garáže (užitná plocha: 78 m2)
 • 2 čerpací stanice PHM (jedna pro nákladní auta a autobusy, druhá pro osobní vozidla, součástí vstupní prostor s prodejnou, užitná plocha: 92 m2)
 • bezkontaktní myčka (3 boxy)
 • vrtaná studna (zdroj vody pro automatickou myčku vozidel)

Moravskoslezský kraj se rozkládá na severovýchodě Čech, při hranici s Polskem. Centrem tohoto kraje je statutární město Ostrava, ve kterém žije přibližně 290 tisíc obyvatel. Jedná se o univerzitní město, které je důležitým železničním a silničním uzlem, ale také městem s bohatou historií, ovlivněnou především zdejším průmyslem. Na tom mají podíl zejména rozsáhlá ložiska černého uhlí, energetický a chemický průmysl. Přes polovinu území kraje zabírá zemědělská půda, dalších 35 % připadá na lesní plochy (zejména v horských oblastech Jeseníků a Beskyd).

Bruntál je městem nacházejícím se na historické hranici Moravy a Slezska v katastrálním území Karlovec. Žije zde přibližně 16 tisíc obyvatel a historické jádro je městskou památkovou zónou.

Zprostředkovatel
Oportys a.s.
Dvořákova 44/14, 602 00 Brno, Czech Republic
IČO : 29213177

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.