Dřevařský závod Jeseníky, výnos 6 mil. Kč ročně

Česko

Orientační Cena

60 000 000 Kč

Kauce 5 000 000 Kč
contact_person_photo

Mgr. Václav Salač, LL.M.

Generální ředitel a předseda představenstva

+420 605 060 000

salac@oportys.com

Popis příležitosti

Předmět prodeje tvoří areál prosperujícího Dřevařského závodu s pozemky o celkové výměře 62.500 m² v lokalitě atraktivní s ohledem na množství lesní a zemědělské půdy.

Středisko dřevařské výroby leží v podhůří Hrubého Jeseníku v Olomouckém kraji. Areál je situován v blízkosti důležité spojnice Šumperka s Ostravou, silnice 1. třídy č. I/11. Na území obce jsou tři železniční zastávky (12 spojů denně). Autobusové spojení do okresního města Šumperka zajišťuje také 12 spojů denně, do Ostravy 4 přímé spoje. V obci je k dispozici základní škola, mateřské školy, pošta, ordinace, restaurace, několik obchodů a dalších provozoven.

Součástí dřevařského závodu je administrativní budova včetně ubytování ve vynikajícím technickém stavu, vlastní sklad olejů, čerpací stanice PHM, železniční vlečka pro 14 vagónů, velkokapacitní sušárna řeziva, dvě manipulační linky a několik dalších objektů včetně nové haly z roku 2017. Součástí předmětu prodeje je rovněž veškeré technologické vybavení.

Zakázky na další období jsou smluvně uzavřeny na 90% kapacity.

Jedná se o atraktivní lokalitu s ohledem na zachovalé životní prostředí, polohu obce na hlavní dopravní trase, dobrou dostupnost do okresního města, přírůstek obyvatelstva a zemědělsky obhospodařované polnosti. Díky lokalitě rovněž odpadají i vysoké náklady na dopravu suroviny (kmenů) do areálu. Nasmlouvané suroviny jsou za velmi nízké ceny s ohledem na místní převis nabídky kmenů.

Roční výnosy při jednosměnném provozu dosahují 6 mil. Kč, poptávka po zpracovaném dřevu je vyšší a nový majitel může zavést dvousměnný provoz k dalšímu navýšení zisků.

Přímý prodej s předkládáním cenových nabídek.

Orientační kupní cena: 60.000.000 Kč

Zprostředkovatel
Oportys a.s.
Dvořákova 44/14, 602 00 Brno, Czech Republic
IČO : 29213177

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.