areál NORD PORT

Knínice, 400 02 Libouchec-Ústí nad Labem-město, Česko

Cena Nejvyšší nabídce

contact_person_photo

Mgr. Václav Salač, LL.M.

Generální ředitel a předseda představenstva

+420 605 060 000

salac@oportys.com

Popis příležitosti

Předmětem přímého prodeje je nový moderní průmyslový areál NORD PORT, který je umístěn v těsné blízkosti sjezdu z dálnice D8, díky čemuž má velmi strategickou polohu pro český, německý a polský trh. Krajské město Ústí nad Labem se nachází ve vzdálenosti 6 km, cca 10 minut jízdy autem. Hlavní město Praha je vzdáleno 60 km, město Drážďany 80 km.

Pozemky o celkové výměře 62.654 m2 se nacházejí v k.ú. Knínice u Libouchce.. Součástí prodeje je i pozemek v k. ú. Žďár u Velkého Chvojna.

Areál je původně vědeckotechnologický park disponující technologicky vysoce vybavenými prostory. K dispozici jsou flexibilní výrobní haly určené pro testování, vývoj, lehkou výrobu nebo skladování. Každá hala je vybavena na nejvyšší technické úrovni: datové a DC propojení, nadstandardně velká hliníková okna a světlíky, klimatizace, odpočinkové místnosti, kuchyňky a vrata. Dále se zde nachází prvotřídní kanceláře, zasedací místnosti a konferenční sály.

Areál se skládá z pěti hal a jedné administrativní budovy, byl postaven v roce 2015. V areálu se nachází vlastní ČOV, retenční nádrž, vodojem, parkoviště s nabíječkou pro elektromobily, vlastní točna autobusu. Každou z hal je možné rozdělit na samostatné jednotky o různé velikosti, které mají své vlastní připojení.

 • Budova č. 3 o velikosti 3.600 m2, administrativní budova. 
 • Budova č. 5 o velikosti 2.285 m². 
 • Budova č. 6 o velikosti 2.501 m². K budově náleží administrativní zázemí.
 • Budova č. 7 o velikosti 1.581 m² určená pro skladování.
 • Budova č. 8 o velikosti 2.029 m². Možnost propojit s budovou č. 9.
 • Budova č. 9 o velikosti 2.029 m². K budově náleží zázemí pro zaměstnance. 

V jižní části pozemku se nachází plocha určena k výstavbě dalších tří hal. Za touto plochou je čistička odpadních vod a retenční nádrž. V severní části pozemku se nachází vlastní vodojem, trafostanice, dieselový agregát, regulační stanice plynu, zásobárna na vodu.

V budovách se nachází tyto technologie: systém tepelných čerpadel, plynové kotle, elektrická přípojka, vodovodní a kanalizační přípojky, vzduchotechnika, které jsou sdruženy ve třech Energoboxech přidružených k halám.

Další technické údaje:

 • světlá výška: 3,5 m - 8,5 m
 • nakládací vrata: 4,3 m × 3,0 m
 • podlahové zatížení: 4 t/m2
 • sloupový rastr: 15 m × 15 m / 7,5 m × 15 m
 • železobetonový montovaný skelet s betonovým sendvičovým opláštěním
 • celý areál je připraven fungovat na principu stejnosměrného proudu
 • na střechách hal je možno instalovat fotovoltaické panely
 • celý areál pracuje s ekologickým systémem šedé vody
 • veškeré ohraničující okenní a fasádní konstrukce jsou navrženy jako vzduchotěsné, tepelné a vzduchově izolační

Ústecký kraj se rozkládá na severozápadě Čech, při hranici s německou spolkovou zemí Sasko. Centrem tohoto kraje je statutární město Ústí nad Labem, ve kterém žije přibližně 93 tisíc obyvatel. Jedná se o univerzitní město, které je důležitým železničním a silničním uzlem, ale také městem s bohatou historií, ovlivněnou především zdejším průmyslem. Na tom mají podíl zejména rozsáhlá ložiska hnědého uhlí, energetický a chemický průmysl. Dále je v tomto kraji zastoupen papírenský a keramický průmysl, nachází se zde cementárna a slévárny. Taktéž je důležitým odvětvím vinařství a pivovarnictví.

Knínice je malá vesnice, část obce Libouchec v okrese Ústí nad Labem. Nachází se asi 4 km na jihozápad od Libouchce.

Kupní cena: Nejvyšší nabídce

Zprostředkovatel
Oportys a.s.
Dvořákova 44/14, 602 00 Brno, Czech Republic
IČO : 29213177

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.