Areál Vitka-Brněnec Bývalá Schindlerova továrna (Schindlerův seznam)

header_image
header_image

Areál Vitka-Brněnec - Bývalá Schindlerova továrna (Schindlerův seznam)

contact_person_photo

Ing. Hana Slepičková

Asistentka managementu

+420 605 060 000

slepickova@oportys.com

Popis příležitosti

Lokalita se stala celosvětově známou po natočení oscarového filmu Schindlerův seznam režiséra Stevena Spielberga. V podniku za druhé světové války Oskar Schindler zaměstnával židovské pracovníky převezené z polského Krakova. Objekt byl v roce 2016 prohlášen kulturní památkou. Prodej areálu i jeho budoucí možné využití vzbudili zájem médií nejen v sousedním Německu, ale také v Latinské Americe či USA.

Rozsáhlý areál někdejší textilní výroby v obci Brněnec v okrese Svitavy v Pardubickém kraji, složený ze dvou hlavních částí a dále pozemků umístěných mimo areál. Průmyslový areál včetně dalších pozemků má celkovou rozlohu téměř 14 hektarů.

Areál se nachází ve třech katastrálních územích: Brněnec, Moravská Chrastová a Chrastavec.

Budovy a haly areálu byly postaveny před 30–140 lety a v minulosti byly využívány k textilní výrobě, skladování a dále jako administrativní, technické a sociální zázemí výrobny.

Dražebník
Oportys a.s.
Dvořákova 44/14, 602 00 Brno, Czech Republic
IČO : 29213177

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.