Průmyslový areál, Chabařovice, okr. Ústí nad Labem

403 17 Chabařovice, Česko

Cena Nejvyšší nabídce

9 790 000 Kč

Kauce 500 000 Kč
contact_person_photo

Ing. Petr Procházka

Manažer prodeje

+420 734 243 655

prochazka@oportys.com

Popis příležitosti

Předmětem přímého řízeného prodeje je průmyslový areál ležící v okrese Ústí nad Labem, který je zapsán na LV č. 78 v katastrálním území Vyklice, obec Chabařovice.

Uzavřený areál se nachází jihozápadně od centra obce ve vzdálenosti cca 300 m od jezera Milada, je obklopený zelení a polnostmi. Je přístupný ze zpevněné asfaltové komunikace.

Objekt má značnou historii, která sahá až do r.1894, kdy byl založen jakožto továrna na výrobu soukolí pro důlní vozíky. Ke značnému rozšíření kapacity slévárny došlo v r.1910, kdy zde byla uvedena do provozu třetí martinská pec. V r.1924 došlo ke změně vlastníků a tím i výrobního programu a slévárenský provoz byl obnoven až v r.1939. Výroba byla v areálu ukončena v r.2006 a v r.2010 došlo k výběrovému řízení na prodej.

V současné době je část nemovitostí v areálu pronajímána pro výrobu a skladování. Kvůli situaci, kdy je většina objektů dlouhodobě bez využití a řádné údržby, jsou dle znaleckého názoru určeny k demolici. Nicméně vzhledem ke změně územního plánu, kdy je tato lokalita i s areálem zahrnuta do kategorie rozvojové oblasti, se jedná o jedinečnou možnost investice se zajímavou perspektivou.

Změna územního plánu zahrnuje revitalizaci oblasti a umožnění celkové přeměny na multifunkční a rekreační oblast, která značně zvýší občanskou vybavenost a tím i atraktivitu kraje. Areál bývalé slévárny má díky těmto záměrům velký potenciál stát se opěrným bodem této transformace.

Chabařovice se nacházejí v okrese Ústí nad Labem v Ústeckém kraji. Žije zde přibližně 2.500 obyvatel. Historie města byla ovlivněna nálezem uhlí v 18.století, což prvně vedlo k jeho prosperitě, v poslední čtvrtině 20.století však kvůli těžbě uhlí bylo naplánováno zrušení Chabařovic, v r.1991 však vládní rozhodnutí tento záměr zrušilo. V letech 1986-1990 byly Chabařovice součástí Ústí nad Labem. Vyklice jsou zaniklou obcí, která ležela asi 2 km jižně od Chabařovic. Kvůli ložiskům uhlí byla v r.1982 zlikvidována. Území bývalých Vyklic dnes leží na dně západní části jezera Milada, které vzniklo zatopením hnědouhelného povrchového dolu.  

Zprostředkovatel
Oportys a.s.
Dvořákova 44/14, 602 00 Brno, Czech Republic
IČO : 29213177

Hledáte nebo nabízíte konkrétní příležitost?

Zajímají Vás podrobnosti, chcete začít dražit majetek nebo jste jen nenašli to, co hledáte? Zanechte nám Vaši e-mailovou adresu nebo telefonní číslo a členové našeho týmu Vás budou během příštího pracovního dne kontaktovat.